Сторінка практичного психолога

Для чого потрібен психолог?

Можна сказати, що до психологів всі вже звикли. Ці фахівці допомагають вирішувати особистісні проблеми, проводять психологічне тестування, тренінги, навчальні ефективно спілкуватися і вирішувати конфлікти, складають психологічні портрети і характеристики і багато чого іншого. Але все це стосується, в першу чергу, дорослих людей.
  А чим же займаються дитячі психологи? У яких ситуаціях батькам може бути корисна, а в яких просто необхідна консультація цього фахівця?
 Якщо є якась тривога за свого малюка, візит до психолога допоможе розібратися з ситуацією і з емоційним станом дитини об'єктивно. Виявити причини виникаючих труднощів, якщо вони є. Врешті-решт, адже не вважається чимось негожим відвідувати стоматолога для перевірки і необхідної профілактики. Чомусь про психологів ж іноді зберігається така думка, що візитом до цього фахівці підтверджують свою «ненормальність». Це, звичайно ж, не так: психолог, взагалі, за визначенням, працює тільки з психічно здоровими людьми.
Інший випадок виникнення необхідності звернутися до дитячого психолога часто співпадає        Капризи, агресія, впертість дитини - і почуття безпорадності у батьків. Цілком природна реакція - звернутися до фахівця. І це справді може допомогти. Психолог допоможе розібратися в суті виниклих труднощів, підкаже виховні прийоми, а при необхідності позайматися з дитиною, щоб допомогти йому подолати непростий період.
Що роблять дитячі психологи?
Отже, ці або якісь інші причини привели вас до думки про звернення до дитячого психолога. У чому ж може полягати його робота?

Психологічна діагностика у дошкільному навчальному закладі

У плануванні та здійсненні цього напряму роботи практичний психолог дошкільного навчального закладу керується нормативними документами системи освіти України, що регулюють діяльність навчального закладу.

Виходячи з цього, головними завданнями психологічної служби в дитячому садку  на 2014/2015 рік є:

- вивчення процесу адаптації до умов перебування у дошкільному закладі;

- вивчення рівня розвитку пізнавальної сфери;

- вивчення особистості та емоційно-вольової сфери;

- вивчення емоційних станів.

- вивчення творчих здібностей вихованців;

Корекційно-розвивальна діяльність

За результатами діагностики психолог робить висновок про наявність чи відсутність необхідності у корекційно-розвивальній роботі. Практичний психолог, здійснюючи корекційну роботу з дитиною, домагається певних змін у її поведінці. Проте, чи будуть ці зміни актуалізовані в реальному житті дитини, залежить, як від самої дитини, так і від того, наскільки оточення (батьки, вихователі) готові помітити, підтримати і прийняти ті позитивні зрушення, які поступово з'являються у поведінці дитини.

Консультування (індивідуальне, групове), здійснюється, як правило, за заявленими проблемами як з педагогами, так і з батьками.

Консультації практичного психолога дошкільного навчального закладу з питань виховання дітей мають на меті допомогти батькам краще зрозуміти причини особливостей поведінки власної дитини, знайти з нею спільну мову, зрозуміти її потреби, вікові особливості і вирішити конфліктні ситуації, навчитися підтримувати дитину у важких життєвих ситуаціях.

Психологічна просвіта

Зміст просвітницької роботи практичного психолога реалізується через виступи на педрадах, батьківських зборах у дошкільному закладі і великою мірою визначається віком дітей. Адже для кожного віку мають місце свої характерні особливості та проблеми психічного розвитку, які вимагають уваги з метою попередження їх загострення. Акцентується увага на важливості урахування психологічних новоутворень дошкільного віку та їх вплив на подальший розвиток дитини. Тематика виступу планується практичним психологом, а також може бути заявлена батьками, педагогами, адміністрацією. Висвітлюються такі питання як:

1. Вікові особливості дошкільника;

2. Психологічні основи забезпечення гармонійного розвитку дітей;