Презентації досвіду роботи творчих груп

План роботи творчої групи

Тема: «Розвиток емоційно - естетичного сприймання та ціннісного ставлення до краси навколишнього світу в контексті розгляду програми «Радість творчості»».

Мета: поповнити знання педагогів про зміст, форми і методи роботи з питань формування у дошкільників цілісної картини світу, розвитку творчого потенціалу кожної дитини, формування її художньо – естетичної компетентності; поглибити знання та вдосконалити навички педагогів дошкільного закладу з питань художньо – естетичного розвитку дошкільників; створити умови для обміну думками; активізувати творчий потенціал педагогів – розвивати креативне мислення, бажання самовдосконалюватися.

Склад творчої групи: Кухаренко Л.І., завідувач;

Гонтаренко  М. І., вихователь – методист;

Переверзєва Т.І., вихователь;

Чертова І.І., вихователь;

Заводіна Н.В., вихователь;

Тарасенко Н.В., вихователь.

Термін проведення: вересень 2014 – березень 2015

Попередня робота:

1.     Проведення анкетування та попереднього опитування педагогів щодо виявлення ступеню зацікавленості вихователів у необхідності проведення даної роботи.

2.     Проведення опитування з метою виявлення рівня обізнаності педагогів в питаннях художньо – естетичного розвитку дитини.

3.     Створення творчої групи педагогів, що виявили найбільшу освіченість з даної проблеми, у складі: Чертової  І.І., Заводіної Н.В.,

Переверзєвої Т.І., Тарасенко Н.В.

Перше заняття - організаційне.

Форма проведення: інформаційна лекція.

Основні питання:

1.     З’ясувати поняття «творча група».

2.     Знайомство з положенням про творчу групу педагогів.

3.      Визначення алгоритму діяльності та етапів роботи творчої групи.

4.     Висновки.

Друге заняття – організаційне.

Форма проведення: дискусія.

Основні питання:

1.     Формування мети творчої групи.

2. Розробка навчально-тематичного плану роботи творчої групи.

3.Розробка рекомендацій щодо виявлення, збереження і розвитку творчого та особистісного потенціалу кожної дитини, формування її художньо – естетичної компетентності.

п\п

Зміст роботи

Відпо-відальні

1

Інтегровані підходи до використання літературних творів різних жанрів в формування світогляду дітей  в освітньому просторі дошкільних навчальних закладів.

Мета: поповнити знання педагогів про зміст, форми і методи роботи направлені на формування у дітей світогляду.

Форма проведення: дискусія методом «Експерти».

2.

Казка, як спосіб розвитку міжкультурної компетентності.

Мета: познайомити вихователів із основними напрямками дії казки на дітей по засвоєнню ними норм і правил  поведінки, а також впливу художніх творів на розвиток емоційно – естетичних почуттів дошкільників.

Форма проведення: ігровий практикум методом «Мозковий штурм».

3

Ознайомлення дошкільників з українськими ремеслами, їх різновидами, регіональними особливостями як засобу виховання творчої дитини.

Мета: пошук та систематизація кращих методів направлених на збагачення індивідуального художньо – естетичного досвіду. безпеки життєдіяльності дитини.

Форма проведення: міні-лекція

Січень, лютий

Члени творчої групи

4

Виставка методичних посібників та наробок вихователів на тему: «Радість творчості».

Мета: продемонструвати матеріали, які стануть у нагоді вихователям при роботі з дітьми і батьками в даному напрямку.

Форма проведення: виставка-презентація.

5

Підсумок роботи творчої групи за рік.

Мета: підвести підсумки роботи творчої групи за рік, надати методичну оцінку розробленому матеріалу, провести перспективне планування роботи на наступний рік.

Форма проведення: аналітична дискусія.